kategorie

  • Wsparcie telefoniczne
  • Europejskie certyfikaty
  • 14 dni na zwrot
  • LeaseLink
  • Gwarancja producenta

Nasi Handlowcy zawsze dobrze doradzą!

Drabiny drewniane

Drabiny drewniane

Aktywne filtry

Drabina drewniana

Bezpieczeństwo i wygoda podczas przeprowadzania prac remontowych to dwa bardzo ważne aspekty, które wzajemnie się uzupełniają. Trudno w tym momencie nie docenić zalet, jakie posiada odpowiednio dobrana drabina drewniana. Jest dość lekka, stabilna, a przy tym niezwykle uniwersalna. Sprawdzi się zarówno w przypadku użytku profesjonalnego, jak i dla osób prywatnych. Warto nieco bliżej przyjrzeć się jej zaletom.

Drabina malarska drewniana czy aluminiowa?

Choć oba te rozwiązania są równie przydatne i praktyczne, to jednak różnią się niuansami. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że różnie je ich masa. Drewniane drabiny najczęściej są cięższe, ale przy tym bardziej stabilne. To oznacza, że co prawda przenoszenie jej będzie wymagało więcej siły, ale jednocześnie korzystanie z niej zapewni użytkownikowi większą stabilność. Jest to ważna zaleta szczególnie w przypadku wyższych drabin, na których pracujemy już na sporych wysokościach. Drabina z aluminium natomiast będzie lżejsza, ale przy tym bywa mniej stabilna. Może być też bardziej podatna na uszkodzenia i odkształcanie pod wpływem uderzeń itp. Drabina z drewna jest natomiast trwalsza, właściwie całkowicie odporna na odkształcanie. Niewiele jest takich czynników na placu budowy, które mogłyby ją zniszczyć.

Drabina składana drewniana i jej zalety

Istnieje kilka istotnych zalet, jakie można przypisać drabinom drewnianym. Modele o wysokiej jakości wyróżniają się przede wszystkim stabilnymi, stalowymi zawiasami. Łączą je solidne śruby, które sprawiają, że całość zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi pracującemu na wysokości. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią pasy chroniące przed nadmiernym niekontrolowanym rozłożeniem drabiny. Warto też zwrócić uwagę na narożne wzmocnienia stopni, które zwiększają stabilność. Ponadto drewno jest materiałem nieprzewodzącym, więc stanowi idealny wybór dla elektryków. Poszukując dla siebie odpowiedniego modelu, warto wybierać te drewniane drabiny, które mają dość szerokie stopnie przypominające bardziej schodki niż drążki. Dzięki temu praca na drabinie jest bardziej komfortowa i bezpieczniejsza. Niezaprzeczalną zaletą jest też obecność specjalnych zawleczek, które zabezpieczają drabinę podczas transportu. Osoby dbające o środowisko ucieszą się natomiast, że drewno wykorzystane do produkcji wysokiej jakości drabin nie jest nasączane zbędnymi środkami chemicznymi.

Kiedy drabina malarska drewniana to dobry wybór?

Trudno przecenić możliwości, jakie daje wygodna, stabilna i bezpieczna drabina. Doceni to każdy, kto musiał choć raz w życiu samodzielnie zająć się malowaniem czy jakimikolwiek innymi remontami w swoim domu. Docenia to też każdy budowlaniec zajmujący się wykończeniami zawodowo. Wygodna i praktyczna drabina przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo pracy. Sprawia też, że jest ona bardziej ergonomiczna, a co za tym idzie - sprawniejsza. Dzięki temu remont przebiega szybciej, a to pozwala zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy, a niekiedy także nerwów i energii. Drabina malarska drewniana to zatem dobra propozycja zarówno dla kogoś, kto samodzielnie planuje pomalować mieszkanie jak i dla tego, kto chce przeprowadzić inne drobne remonty. To także niezawodna opcja dla profesjonalistów, którzy dokładnie wiedzą, jakie zalety mają tego rodzaju drabiny i nie trzeba im ich specjalnie przedstawiać. Ponieważ drewno jest materiałem nieprzewodzącym, drabiny z niego wykonane są polecane również elektrykom - głównie ze względu na ryzyko porażenia prądem. To też rozwiązanie, które po prostu można polecić każdemu właścicielowi domu, który chce mieć dobrej jakości drabinę zawsze pod ręką. Przyda się nie tylko do użytku wewnątrz, ale też na zewnątrz, np. do oczyszczania rynien i innych prac.

Rodzaje drabin drewnianych

Wybierając odpowiedni model dla siebie, warto pamiętać przede wszystkim o wysokości. Obecnie na rynku dostępne są drewniane drabiny w najróżniejszych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb. I tak, drabina składana drewniana może liczyć od 4 do 8 schodków. Przekłada się to na wysokość od 2,45 m do 3,30 m. Choć w ofertach dostępnych jest wiele modeli dwustronnych, warto sprawdzić też wersje jednostronne. Być może nie zawsze jest nam potrzebna właśnie dwustronna opcja, która może okazać się nieco droższa, choć oczywiście jest bardziej uniwersalna i z pewnością bardziej stabilna.