kategorie

Filtruj według

Waga

Waga

  • 0kg - 24,5kg

  • Wsparcie telefoniczne
  • Europejskie certyfikaty
  • 14 dni na zwrot
  • LeaseLink
  • Gwarancja producenta

Nasi Handlowcy zawsze dobrze doradzą!

Rusztowania elewacyjne/fasadowe

Rusztowanie ramowe typu RAM 2, kompatybilne z systemem Plettac, ma zastosowanie w budownictwie, przemyśle ciężkim i energetyce. Produkowane rusztowania pozwalają na szybki montaż i gwarantują uzyskanie bezpiecznej, solidnej konstrukcji, której najważniejszą cechą jest stabilność. W wydaniu standardowym można ustawiać je do wysokości 24 m, a zgodnie z obliczeniami statycznymi można je ustawić do 64m przy zachowaniu określonych wymogów.

Rusztowanie ramowe typu RAM1, kompatybilne z system Baumann. Ma zastosowanie w budownictwie, przemyśle ciężkim i energetyce. Produkowane rusztowania pozwalają na szybki montaż i gwarantują uzyskanie bezpiecznej, solidnej konstrukcji, której najważniejszą cechą jest stabilność. W wydaniu standardowym można ustawiać je do wysokości 24 m.

Rusztowania elewacyjne/fasadowe

Aktywne filtry

Wysokiej jakości rusztowania fasadowe


Szereg procesów budowlanych wymaga wykorzystania odpowiedniego rodzaju konstrukcji, która pozwoli na swobodne prowadzenie prac murarskich oraz tynkarskich. Niezbędne jest, aby zastosowane elementy posiadały odpowiednią nośność oraz były stabilne. System rusztowań elewacyjnych to rozwiązanie, które wykorzystywane jest w branży budowlanej, także przy okazji renowacji zabytkowych obiektów architektonicznych. Jego zaletą jest możliwość stworzenia konstrukcji pokrywającej całą płaszczyznę ściany. 

Wysokiej jakości rusztowania elewacyjne - dlaczego warto


Elementy takie, jak rusztowania, są obecne w budownictwie od wielu lat. Obecnie wykorzystywane elementy wykonywane są z wysokiej jakości stali, która odporna jest na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, także wielu substancji chemicznym. To przekłada się na trwałość konstrukcji, jej stabilność oraz łatwy montaż. Innym materiałem, wykorzystywanym do produkcji elementów konstrukcyjnych rusztowania jest aluminium, które wykazuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, jest także lekkie, co ułatwia montaż rusztowania fasadowego.

Rusztowanie fasadowe - czy jest bezpieczne?


Postawienie tego rodzaju konstrukcji wymaga odpowiedniej wiedzy technicznej, właściwego sprzętu oraz elementów blokujących i wspierających konstrukcję, które zapewnią jej stabilność. Obok elementów standardowych, do których zaliczyć można ramy czy blaty robocze, wyróżniamy także elementy przejściowe, z dodatkowymi drabinkami pozwalającymi na przemieszczenia się pomiędzy piętrami rusztowania. System stężeń, belek poprzecznych, kotwic mocowanych do ściany przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju śrub, przekłada się na możliwość wznoszenia wysokich konstrukcji. Dodatkowe wykorzystanie elementów mocujących, których zatrzask działa w oparciu o śruby zaciskowe dodatkowo stabilizuje całą konstrukcję.

Gdzie wykorzystywane są rusztowania?


Tego typu rozwiązania mają przede wszystkim szerokie zastosowanie w budownictwie. Z powodzeniem mogą być stawiane przy okazji domków rodzinnych piętrowych, jak i parterowych, celem ułatwienia prac tynkarsko - murarskich, czy ułatwienia dostępu do dachu. Jednak, z uwagi na sposób ich montażu, mogą być wykorzystywane w trakcie budowy bloków mieszkalnych. Konstrukcja obejmuje całą płaszczyznę ściany w pionie jak i poziomie. Niejednokrotnie rusztowanie stawiane jest jednocześnie wokół całego obiektu, co przekłada się na zwiększenie stabilności konstrukcji. W przypadku mniejszych obiektów często elementami stabilizującymi rusztowanie są wyłącznie kotwy mocowane do ściany, co zapewnia wystarczające bezpieczeństwo pracy.

Rusztowanie fasadowe - najwyższa jakość produktów


Nasza firma oferuje rozwiązania wysokiej jakości, stworzone z odpowiedniej jakości materiałów. Poszczególne elementy są dopasowane do swojego przeznaczenia, natomiast zestawy wyposażone we wszelkie, niezbędne do postawienia rusztowania, elementy. Wszelkie produkty dostępne w naszej ofercie posiadają niezbędne atesty, dopuszczające tego rodzaju konstrukcje do użytku w budownictwie, co stanowi gwarancję jakości dla naszych klientów.

Doskonałe rozwiązanie w branży konserwatorskiej


Firmy konserwatorskie, które zajmują się renowacją zabytkowych obiektów architektonicznych, również potrzebują odpowiedniego rusztowania, w celu zapewnienia wygodnego dostępu do poszczególnych elementów. Strzeliste budowle, o nierównomiernych kształtach, wymagają specjalnych elementów mocujących, które pozwolą na stworzenie funkcjonalnego systemu rusztowań. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, dostępnym w ofercie możliwe jest zastosowanie rusztowania elewacyjnego także podczas renowacji obiektów sakralnych, jak również użytkowych, z zachowaniem szczególnej troski o zabytkowe elementy kamienne, rzeźbione. W ofercie znajdują się wszelkie, niezbędne elementy, które wymagane są do postawienia rusztowania. Dotyczy to zarówno stężeń, podestów i ram, jak również różnego typu mocowań, zapewniających konstrukcji stabilność, co jest w szczególności ważne przy okazji wysokich obiektów architektonicznych.