Prace na wysokości zgodne z BHP – jak powinniśmy stosować rusztowania?

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (141)
Prace na wysokości należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych robót, jakie wykonywane są na placu budowy lub remontu. Jest to związane z ewentualnymi obrażeniami, które mogą powstać, gdy pracownik spadnie z platformy roboczej lub drabiny. W związku z tym przepisy ustawy Prawo budowlane oraz Prawo Pracy określają zasady, których należy przestrzegać podczas realizacji tego typu robót. Na co należy zwracać szczególną uwagę, jeśli praca odbywa s

Rusztowanie przejezdne – wynająć czy kupić?

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (110)
Wykonywanie prac na wysokości najczęściej wymaga zastosowania odpowiednich środków ochrony indywidualnej oraz zbiorowej. Jednym ze sposób zapewnienia bezpieczeństwa pracowników jest zastosowanie drabin i rusztowań. Wielu inwestorów przed przystąpieniem do realizacji prac zastanawia się, czy bardziej opłacalny jest zakup, czy wynajem platform roboczych. Często ciężko podjąć decyzję, jednak biorąc pod uwagę kilka czynników, jesteśmy w stanie dokona

Rodzaje drabin aluminiowych

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (213)
Coraz większe zainteresowanie prywatnych klientów oraz firm zyskują drabiny wykonane z aluminium. Z pewnością jest to spowodowane bardzo dobrymi parametrami technicznymi materiału, z którego zostały wykonane oraz stabilnością konstrukcji, która gwarantuje bezpieczeństwo pracującej na wysokości osoby. Jakie rodzaje drabin aluminiowych znajdziemy w sklepach i hurtowniach?

Rusztowania z aluminium nie tylko na budowę

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (205)
Pomimo, że rusztowania kojarzą się nam głównie z budową lub pracami remontowymi, to nie jest jedyne zastosowanie platform roboczych służących do wykonywania prac na wysokości. W innych branżach wiele robót wykonywanych jest z podwyższenia, szczególnie wtedy, gdy mówimy o produkcji gabarytowych maszyn, pojazdów lub innych urządzeń.

Jakie są zalety rusztowań aluminiowych?

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (194)
Rusztowania aluminiowe to nowoczesne konstrukcje tymczasowe przeznaczone do wykonywania prac na wysokości, które powoli wypierają chętnie używane zestawy ze stali. Dlaczego przestawne platformy robocze zyskują coraz większą popularność w wielu branżach?
  • 1
  • 2
Wyświetlono 1 - 5 z 10 (1 stron)