Rusztowania i drabiny - sprzęt niezbędny na budowie

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (39)
Posiadanie własnej firmy zawsze wiąże się z ryzykiem i kosztami, jakie trzeba ponieść na początku działalności. Wiadomo, że kwota zainwestowana w rozwój firmy może się różnić w zależności od branży, jednak trzeba być przygotowanym na to, że jednak koszta początkowe mogą być ogromne. Jeśli mowa jest o szeroko pojętej budowlance, to w tej dziedzinie potrzebny na pewno „na start” jest sprzęt, który pozwoli pracować komfortowo i bezpiecznie.

Niezbędny sprzęt na budowie - rodzaje i przeznaczenie rusztowań

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (36)
Jadąc gdzieś na wycieczkę, do rodziny czy spotkanie służbowe często mija się teren budowy – jest to widok już tak powszechny, że nawet nie zwraca się na to szczególnej uwagi. W momencie, gdy odbywa się budowa czy to domu, czy bloku lub każdego innego budynku mało kto skupia się na sprzęcie, jaki jest potrzebny do pracy – zwraca się uwagę przeważnie na postęp prac. Jednak gdybynie ludzie i odpowiedni sprzęt nie udałoby się zdziałać nic.

Prace na wysokości zgodne z BHP – jak powinniśmy stosować rusztowania?

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (176)
Prace na wysokości należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych robót, jakie wykonywane są na placu budowy lub remontu. Jest to związane z ewentualnymi obrażeniami, które mogą powstać, gdy pracownik spadnie z platformy roboczej lub drabiny. W związku z tym przepisy ustawy Prawo budowlane oraz Prawo Pracy określają zasady, których należy przestrzegać podczas realizacji tego typu robót. Na co należy zwracać szczególną uwagę, jeśli praca odbywa s

Rusztowanie przejezdne – wynająć czy kupić?

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (135)
Wykonywanie prac na wysokości najczęściej wymaga zastosowania odpowiednich środków ochrony indywidualnej oraz zbiorowej. Jednym ze sposób zapewnienia bezpieczeństwa pracowników jest zastosowanie drabin i rusztowań. Wielu inwestorów przed przystąpieniem do realizacji prac zastanawia się, czy bardziej opłacalny jest zakup, czy wynajem platform roboczych. Często ciężko podjąć decyzję, jednak biorąc pod uwagę kilka czynników, jesteśmy w stanie dokona

Rodzaje drabin aluminiowych

Dodane przez      0 Komentarzy  Odwiedzin (244)
Coraz większe zainteresowanie prywatnych klientów oraz firm zyskują drabiny wykonane z aluminium. Z pewnością jest to spowodowane bardzo dobrymi parametrami technicznymi materiału, z którego zostały wykonane oraz stabilnością konstrukcji, która gwarantuje bezpieczeństwo pracującej na wysokości osoby. Jakie rodzaje drabin aluminiowych znajdziemy w sklepach i hurtowniach?
Wyświetlono 1 - 5 z 12 (1 stron)