kategorie

  • Wsparcie telefoniczne
  • Europejskie certyfikaty
  • 14 dni na zwrot
  • LeaseLink
  • Gwarancja producenta

Nasi Handlowcy zawsze dobrze doradzą!

Podnośniki Towarowe

Podnośniki towarowe - Sklep Toren.com.pl

Podnośniki Towarowe

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Podnośniki towarowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Podnośniki towarowe są prostymi w obsłudze urządzeniami, wykorzystywanymi głównie w branżach przemysłowym i budowlanych. Są to praktyczne i uniwersalne maszyny, które mogą być wykorzystywane zarówno do załadunku i wyładunku ciężkich towarów, jak i montażu. Dostępne na rynku podnośniki są w wielu różnorodnych wariantach: o różnej nośności oraz maksymalnej wysokości podnoszenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje podnośników: przegubowe, nożycowe, teleskopowe, osobowe oraz towarowe. Szeroka gama dostępnych produktów sprawia, że każdy znajdzie najlepszy podnośnik towarowy, który ułatwi nawet najbardziej wymagające prace. 

Jakie są zalety podnośników towarowych?

Dostępne na rynku podnośniki towarowe charakteryzują się niewielką wagę, dzięki czemu mogą być stosowane praktycznie wszędzie. Niska waga pozwala także swobodnie przemieszczać urządzenia w każde miejsce. Większość z podnośników posiada przeznaczone do tego celu specjalne uchwyty oraz kółka. Większość modeli można składać, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca oraz łatwo można je transportować.

Urządzenia tego typu cenione są za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sporą wytrzymałość. Umożliwiają podnoszenie i przewożenie naprawdę ciężkich towarów, bez ryzyka uszkodzenia maszyny.

Głównymi zaletami produktu są:

  • lekka konstrukcja na kółkach, dodatkowe uchwyty,
  • uniwersalność i praktyczność,
  • kompaktowe rozmiary oraz możliwość szybkiego, łatwego złożenia, umożliwiająca łatwość przechowywania i transportu,
  • duża trwałość, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo w trakcie używania, umożliwiające przewożenie i podnoszenie nawet naprawdę ciężkich towarów.

Zastosowanie podnośników towarowych

Ponieważ podnośniki towarowe są bardzo uniwersalnymi urządzeniami, można je stosować praktycznie do wszystkiego. Z tego typu urządzeń korzystają głównie pracownicy branż budowlanych i przemysłowych, gdzie wykorzystywane komponenty są duże i ciężkie. Urządzenia mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz hal, jak i magazynów, ale także na zewnątrz. Niektóre modele, wykonane z wysokiej jakości aluminium są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz korozję. Wykorzystanie do podnośników aluminium sprawia, że urządzenia są lekkie i łatwe w przenoszeniu.

W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, jakie można przenosić przy pomocy podnośników towarowych. Ich głównym zastosowaniem jest podnoszenie materiałów budowlanym, ale można je stosować do wszystkich elementów, które są za duże i ciężkie, aby podnieść je ręcznie. 

Czym się kierować przy wyborze podnośnika towarowego?

Pierwszym krokiem w poszukiwaniu odpowiedniego podnośnika towarowego, powinno być zastanowienie się, do jakiego celu ma on służyć. Najważniejszymi parametrami urządzeń są: wysokość podnoszenia oraz nośność. Zasięg podnośników dostępnych na rynku zaczyna się od 2 metrów, kończąc nawet na 6. Dlatego przeanalizowanie, jaki podnośnik będzie najwygodniejszy, jest kluczowe w wyborze właściwego urządzenia.

Drugim ważnym parametrem jest udźwig. Powinien być dobrany do wagi towarów, jakie będą podnoszone i przewożone podnośnikiem. Niektóre modele zawierają także szereg dodatkowych rozwiązań. Dodatkowe podnośniki mogą być wyposażone w dodatkowe elementy zabezpieczające, np. dodatkowe haki. Na rynku dostępne są podnośniki elektryczne, które nie wymagają użycia siły, oraz podnośniki na kolbę, w których podniesienie towaru wymaga większej pracy.

Wybierając podnośnik, nie warto kierować się jedynie ceną produktu. Jak w przypadku wszystkich urządzeń, tańsze rozwiązania są z reguły niższej jakości. Niska cena może także odbić się na skuteczności i bezpieczeństwie użytkowania, a są to bardzo ważne parametry. Wykonane z niższej jakości materiałów urządzenia mogą stwarzać problemy w trakcie używania oraz szybciej się zużyć. Chcąc wybrać podnośnik towarowy, który będzie służył przez długie lata, warto zainwestować więcej. Pieniądze wydane na dobrej jakości urządzenie szybciej zwrócą się łatwością obsługi i bezawaryjnością podnośnika. Warto poszukać opinii w Internecie lub zaczerpnąć wiedzy specjalisty.