Drabiny magazynowe - niezbędne narzędzia pracy w magazynie

Dodane przez      06/23/2022 14:49:35    0 Komentarzy
Drabiny magazynowe - niezbędne narzędzia pracy w magazynie

Przystosowane drabiny stosowane w halach produkcyjnych, magazynach bądź fabrykach pozwalają na maksymalne zoptymalizowanie wykonywanych zadań. Specjalistyczne narzędzia gwarantują również bezpieczeństwo w czasie obsługi regałów bądź konfekcjonowania towarów. Dlaczego drabiny magazynowe stanowią niezbędne narzędzia pracy w magazynie?

Drabina aluminiowa a magazynowa

W porównaniu z konwencjonalną drabiną aluminiową, egzemplarze przystosowane do pracy w magazynie odznaczają się znacznie większą optymalizacją pod kątem wykonywanych prac. Stabilna konstrukcja w połączeniu z dołączonymi kołami teleskopowymi pozwala na manewrowanie urządzeniem bez zbędnego ryzyka. Drabina magazynowa cechuje się również większą ilością dodatkowych zabezpieczeń, umożliwiając tym samym swobodny załadunek towaru na półki magazynowe.

Dodatkowe zabezpieczenia

Drabinę magazynową odznacza przede wszystkim wytrzymałość i stabilność konstrukcji, ze względu na nieustanne korzystanie z danego narzędzia. Jedną z fundamentalnych różnic są stopnie, stanowiące alternatywę dla szczebli. Tzw. schodki, zastosowane m.in. w modelu FARAONE MF.TS, posiadają znacznie szerszą powierzchnię, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo i komfort pracy. Często stosowanym rozwiązaniem w przypadku drabiny magazynowej jest również wysoka balustrada, zabezpieczająca pracownika przed upadkiem ze zwiększonej wysokości.

Platforma antypoślizgowa

Do cech charakterystycznych drabin magazynowych należy również platforma antypoślizgowa, wykonana z takich materiałów jak:

  • blacha stalowa
  • wodoodporna sklejka
  • aluminiowa krata wema
  • blacha ryflowana

Zastosowanie szerszej platformy pozwala pracownikowi na swobodne ustawienie, bez ryzyka ześlizgnięcia. Antypoślizgowy materiał wykorzystywany jest także przy wypełnieniu stopni drabiny.

Koła teleskopowe lub rolki jezdne

Drabina magazynowa to zarówno zwiększona gwarancja bezpieczeństwa, jak również mobilność przekraczająca możliwości tradycyjnych egzemplarzy. Dzięki przystosowanym rozwiązaniom niwelowana jest konieczność fizycznego dźwigania i noszenia narzędzia. Elementem odpowiadającym za mobilność drabiny magazynowej są rolki jezdne bądź koła teleskopowe. Pierwsze ze wspomnianych akcesoriów wykonane jest zazwyczaj z polietylenu, polipropylenu, tworzywa sztucznego bądź gumy. Koła teleskopowe stanowią jednak rozwiązanie znacznie wygodniejsze, ze względu na brak konieczności stosowania hamulców nożnych. Drabiny wyposażone w koła teleskopowe pozostają stabilne i nieruchome po wykryciu nacisku spowodowanego wejściem operatora. Bez obciążenia możliwy jest swobodny transport narzędzia po magazynie.

Jak dobrać drabinę do magazynu?

Dobierając drabinę magazynową, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar powierzchni, do której narzędzie ma być przeznaczone. W rozległym magazynie znacznie lepiej sprawdzą się egzemplarze jezdne, wyposażone w opisane wyżej koła teleskopowe bądź rolki jezdne. W przypadku mniejszych powierzchniach równie dobrą opcją będą drabiny klasyczne. Miej na względzie zabezpieczenia drabiny, które podczas pracy na magazynie stanowią gwarancję bezpieczeństwa operatora. Szczególnie istotna jest antypoślizgowa powierzchnia, chroniąca pracownika przed utratą równowagi. Dokonując zakupu drabiny magazynowej, oceń trwałość poręczy wejścia i zejścia, a także barierkę zabezpieczającą przed upadkiem z dużej wysokości.

Drabiny magazynowe - dlaczego warto?

Drabiny magazynowe stanowią z całą pewnością niezbędna narzędzia pracy w magazynie. Składowanie towaru, kontrola jakości i realizacja zamówień to tylko niektóre z działań, przy których niezbędne jest wykorzystanie omawianych konstrukcji. Specjalistyczne drabiny magazynowe, takie jak FARAONE PLS, SM bądź CM60 gwarantują bezpieczeństwo znacznie większe w stosunku do konwencjonalnych, aluminiowych egzemplarzy. Antypoślizgowe powierzchnie, barierki i szerokie schodki oddziałują przy tym na stabilność i komfort wykonywanych działań na wysokości.

Udostępnij post:

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona (Adres strony z http://)
* Komentarz
Wprowadź kod