5 najpopularniejszych drabin aluminiowych z omówieniem

Dodane przez      05/23/2022 09:50:51    0 Komentarzy
5 najpopularniejszych drabin aluminiowych z omówieniem

Drabiny aluminiowe to konstrukcje uniwersalne. Przydadzą się w czasie domowego remontu, a także prac specjalistycznych. Przyglądamy się zestawieniu pięciu najpopularniejszych drabin z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Pod lupę weźmiemy dwóch renomowanych producentów - Krause i Faraone.

Krause Corda 10421 do zastosowań półprofesjonalnych

Drabiny Krause od lat należą do światowej czołówki. To produkty wyróżniające się świetną jakością, co potwierdza model Corda 10421. Konstrukcja drabiny jest bardzo stabilna, więc może wytrzymać duże obciążenie (maksymalnie 150 kg). Drabina dzieli się na 3 części i ma uniwersalne zastosowanie, a użyte materiały oraz systemy pozwalają sklasyfikować go jako narzędzie do zadań półprofesjonalnych. Co więcej, może być używana jako model wolnostojący lub oparty o ścianę. Po zakończeniu pracy, wystarczy chwila, żeby ją złożyć i wygodnie transportować.

Producent wyjątkowo starannie podszedł do kwestii bezpieczeństwa. Szczeble są profilowane, więc wchodzenie i schodzenie nie jest obarczone dużym ryzykiem poślizgnięcia. Dodatkowo, drabiny z serii Corda 10421 wyposażono w samozabezpieczające zapadki. Dzięki nim, przypadkowe rozsuwanie się drabiny jest niemożliwe. Ze względu na świetny stosunek jakości do ceny, to jedna z najpopularniejszych konstrukcji w 2022 roku.

Krause Corda 5 - drabiny idealne do prac w domu

Drabiny Krause Corda 5 zaprojektowano z myślą o majsterkowaniu i wykonywaniu prac domowych. To jednostronna, 5-stopniowa konstrukcja, która pozwala na wygodną pracę na niedużych wysokościach. Ponieważ jest lekka i poręczna, łatwo przenieść ją w inne miejsce. Po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, więc zmieści się w każdym pomieszczeniu gospodarczym.

Pomimo niewielkich rozmiarów, drabiny z kolekcji Corda 5 wytrzymują obciążenie do 150 kg, zgodnie z normą EN131. Bezpieczeństwo zapewniają szerokie stopnie oraz antypoślizgowe stopki. Do zalet można zaliczyć również niewielką cenę konstrukcji, około 220 zł. Nic dziwnego, że Corda 5 należy do najpopularniejszych na rynku.

Drabiny dla wymagających - Krause Stabilo

Drabiny magazynowe Krause Stabilo to konstrukcje dla profesjonalistów. Są modelami teleskopowymi z platformą. Występują w dwóch wersjach - z 8 lub 10 stopniami. Zapewniają optymalną wysokość roboczą (do 4,6 m). Wygodna i szybka regulacja w pionie obsługiwana jest przez system ClickMatic, opatentowany przez Krause. Ponieważ drabina ma szerokość zaledwie 0,9 m, można ją ustawić w dowolnym miejscu, także tuż obok miejsca pracy lub wybranego obiektu. 

Drabiny Krause nie zawodzą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Modele Stabilo posiadają pałąk ochronny w kształcie litery U oraz łańcuch dla utrzymania pozycji użytkownika. Zintegrowana, samoczynna blokada to gwarancja stabilności. Chociaż proponowana konstrukcja jest produktem dla profesjonalistów, przyda się wszędzie. Zapewnia optymalną wysokość roboczą i maksymalną wygodę pracy. Sprawne przemieszczania zapewniają rolki jezdne. Te liczne zalety doceniają klienci z całej Europy.

Uniwersalne drabiny Faraone AK

Modele AK to popularne, 3-elementowe drabiny Faraone ze stabilizatorem. Podobnie jak poprzednie propozycje, wytrzymują obciążenie do 150 kg. Wielofunkcyjność konstrukcji pozwala na pracę drabiny jako przystawnej lub rozstawnej. Wysokiej jakości aluminum sprawia, że produkt jest odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych i może być używany na zewnątrz. 

Użytkownicy mogą wybierać między modelami wyposażonymi w różną ilość szczebli, od 7 do 11. Najwyższa z konstrukcji zapewnia wysokość roboczą sięgającą 7,59 m. Drabiny Faraone AK cechuje też wzmocniony profil, dzięki czemu użytkownik może czuć się bezpiecznie w czasie pracy. Użycie do produkcji zamkniętych profili aluminiowych o przekroju 60x25 mm gwarantuje sztywność i trwałość konstrukcji. Produkt jest zgodny z europejską normą EN 131-1.2 i należy do najpopularniejszych na rynku.

Faraone PPP do prac tynkarskich i malarskich

Jeśli chodzi o drabiny Faraone do pracy specjalistycznych, popularnością cieszą się modele PPP. To konstrukcje wykonane z aluminum, które doceniają szczególnie tynkarze, malarze i osoby pracujące przy wykończeniu wnętrz. Najwyższy stopień drabiny wykonany jest z kraty ortoftalowej GRP, która ułatwia utrzymanie produktu w czystości. W porównaniu ze stalą, krata jest lżejsza i odporna na korozję. Ranty, antypoślizgowe stopy oraz haki sprawiają, że drabina jest bardzo funkcjonalna. Z łatwością można zawiesić na niej niezbędne do pracy narzędzia, na przykład wiadro lub pojemnik z farbą.

Drabiny Faraone PPP są ponadto w 100% bezpieczne dla użytkownika. Na ich wyposażeniu znajduje się poręcz (powyżej 1 m), która chroni pracownika przed upadkiem. Zasięg pracy to aż 3 m. Z uwagi na te zalety, aluminiowa konstrukcja PPP jest często wybierana przez fachowców różnych branż.

Udostępnij post:

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona (Adres strony z http://)
* Komentarz
Wprowadź kod