Jakie są zalety rusztowań aluminiowych?

Dodane przez      03/14/2019 09:05:01    0 Komentarzy

Rusztowania aluminiowe to nowoczesne konstrukcje tymczasowe przeznaczone do wykonywania prac na wysokości, które powoli wypierają chętnie używane zestawy ze stali. Dlaczego przestawne platformy robocze zyskują coraz większą popularność w wielu branżach?

Lekkie i jednocześnie wytrzymałe

Do budowy nowoczesnych rusztowań przestawnych najczęściej używa się twardego aluminium, które posiada znacznie mniejszy ciężar objętościowy niż stal. W praktyce konstrukcje wykonane z tego materiału są znacznie lżejsze od tych klasycznych, a co za tym idzie łatwiejsze w montażu. Dodatkowo aluminiowe rusztowania jezdne mogą posiadać znacznie bardziej złożoną konstrukcję – glin, bo właśnie ten pierwiastek stanowi podstawowy składnik aluminium, można stosunkowo łatwo kształtować, co daje producentom możliwość tworzenia bardziej złożonych konstrukcji. Bardzo często powierzchnia poprzeczek poziomych jest ryflowana (żłobiona), co docelowo ma zapewnić pracownikom jeszcze większą stabilność podczas wchodzenia i schodzenia z rusztowania. Dodatkowo już niewielkie przekroje wykonane z aluminium są w stanie przenieść duże obciążenia, co czyni podesty robocze jeszcze bardziej użytecznymi. Oprócz tego konstrukcja wykonana z anodowanego aluminium jest odporna na korozję spowodowaną działaniem wody oraz niektórych odczynników chemicznych.

Szybki montaż i łatwe przestawianie

Nowoczesne, wąskie rusztowania jezdne nie zajmują dużo miejsca, a dzięki niewielkiemu ciężarowi poszczególnych elementów z montażem bez problemów poradzi sobie jeden pracownik. Łączenie ze sobą kolejnych modułów najczęściej może odbywać się bez użycia dodatkowych narzędzi – systemowe złączki są nie tylko proste w obsłudze, ale również bezpieczne dla użytkowników. Rusztowanie aluminiowe jezdne może być złożone nawet z wielu modułów, co pozwala na uzyskanie wysokiej konstrukcji, która może przekraczać nawet kilkanaście metrów. Bardzo często na budowach lub w przypadku innych prac spotkamy rusztowania aluminiowe jezdne Compact, które są dodatkowo wyposażone w niewielkie kółka, które mają za zadanie ułatwienie przestawiania całej konstrukcji. Aby zapewnić jej stabilność wytrzymałe kółka są wyposażone w bardzo dobry hamulec, którego zadaniem jest zapobieganie zmiany pozycji rusztowania wtedy, gdy na platformie roboczej znajdują się pracownicy.

Nic więc dziwnego, że wielu wykonawców prac budowlanych, właścicieli zakładów przemysłowych czy warsztatów samochodowych wyposaża swoją firmę w nowoczesne aluminiowe rusztowania. Oferowane są zarówno przez sklep online, jak i dobrze wyposażony stacjonarny sklep lub hurtownię z materiałami budowlanymi.

Udostępnij post:

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona (Adres strony z http://)
* Komentarz
Wprowadź kod