Rusztowania z aluminium nie tylko na budowę
Dodane przez      03/14/2019 09:05:25    0 Komentarzy

Pomimo, że rusztowania kojarzą się nam głównie z budową lub pracami remontowymi, to nie jest jedyne zastosowanie platform roboczych służących do wykonywania prac na wysokości. W innych branżach wiele robót wykonywanych jest z podwyższenia, szczególnie wtedy, gdy mówimy o produkcji gabarytowych maszyn, pojazdów lub innych urządzeń.

Rusztowania z aluminium w przemyśle spożywczym i chemicznym

Ponieważ anodowane części, które posiadają aluminiowe rusztowania składane, nie są w żaden sposób toksyczne i bardzo trudno ulegają korozji, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania ich w miejscach, w których produkuje się żywność. W potężnych halach produkcyjnych nastawionych na masowe wytwarzanie różnego rodzaju produktów, rusztowania tworzą platformy i pomosty, dzięki którym znacznie łatwiejsze staje się kontrolowanie procesów produkcyjnych oraz dojrzewających na regałach wysokiego składowania wyrobów. Są one łatwe w utrzymaniu, ponieważ można je myć pod bieżącą wodą lub czyścić bakteriobójczymi środkami chemicznymi.

Renowacja autobusów i innych pojazdów gabarytowych

Warsztaty samochodowe, które są nastawione na naprawę autobusów, tirów, pojazdów wojskowych lub innych, których wysokość nie pozwala na wykonanie naprawy dachu z ziemi, są zobowiązane przez przepisy prawa do używania podestów roboczych, które umożliwią pracownikom bezpieczne wykonywanie pracy na wysokości. Rusztowania montażowe, których używają mechanicy, najczęściej występują w formie ramy, którą można dowolnie przestawiać dzięki solidnym kółkom zamontowanym u podstawy konstrukcji.

Budowa statków, samolotów i innych maszyn

W hangarach, w których odbywa się konstruowanie ogromnych maszyn często możemy spotkać rusztowania przejezdne składane różnej wielkości. Na początku procesu produkcji najczęściej nie ma potrzeby ich używania, jednak z postępem robót pojawia się ich coraz więcej wokół wytwarzanej jednostki. Najczęściej są to rusztowania szerokie z bardzo pojemnymi platformami roboczymi, na których bez problemu znajdzie się miejsce zarówno dla pracowników, jak i narzędzi oraz materiałów. Funkcja łatwego przestawiania sprawia, że konstrukcję łatwo jest odsunąć, na przykład gdy suwnice transportują kolejne części maszyny.

Dzisiaj bardzo prosty jest zakup trwałego, wykonanego z aluminium rusztowania. Sklep internetowy bardzo często oferuje wiele modeli pochodzących od różnych producentów, wśród których bez problemu każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania. Profesjonalne rusztowanie aluminiowe można łatwo zamówić bez wychodzenia z domu wskazując najbardziej dogodny adres dostawy.

Share This Post :

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona (Adres strony z http://)
* Komentarz
Wprowadź kod