Drabina wielofunkcyjna - jak korzystać z niej zimą?

Dodane przez      01/14/2022 10:23:00    0 Komentarzy
Drabina wielofunkcyjna - jak korzystać z niej zimą?

Prace remontowe zimą, szczególnie jeśli wykonujemy je na zewnątrz, mogą być bardzo niebezpieczne. Dobra drabina wielofunkcyjna daje nam możliwość pracy nawet w największe mrozy, ale ważne, by w ich trakcie zachować szczególną ostrożność. Co zrobić, by korzystanie z drabiny w zimie nie zakończyło się upadkiem i przykrą kontuzją? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Postaraj się wykonywać prace zewnętrzne, gdy na dworze jest jeszcze ciepło

Wszelkie prace remontowo-naprawcze przy domu warto zaplanować na koniec lata lub wczesną jesień. Dzięki temu unikniemy wdrapywania się na dużą wysokość w czasie mrozów. Lód i śnieg nie są sprzymierzeńcami żadnej drabiny. Nawet najlepsza może się bowiem ześlizgnąć i spowodować groźny upadek osoby, która na niej stoi. Podczas prac na wysokości warto więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Jeśli warunki nie są najlepsze, powinniśmy poprosić o pomoc kogoś, kto będzie nas mógł asekurować i przytrzymać drabinę w razie potrzeby. W warunkach dobrej pogody korzystanie z odpowiednio ustawionej drabiny jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga pomocy osób trzecich.

Jak postępować, gdy jednak musimy wejść dużą wysokość zimą?

Jeśli nie musimy wchodzić bardzo wysoko, z pomocą przyjdzie dobra drabina aluminiowa wielofunkcyjna, z której możemy np. zrobić podest. Niezależnie od tego, czy na dole będzie śnieg, czy lód, da nam ona bezpieczne podparcie i zabezpieczy przed upadkiem. Większy problem będziemy mieć w sytuacji, gdy np. zauważamy, że przecieka rynna lub wystąpi jakiś problem z dachówką. W takiej sytuacji będziemy zmuszeni wyjść na dach, a tego nie da się zrobić z podestu. Aby zrobić to bezpiecznie, potrzebujemy postawić drabinę na równym podłożu pozbawionym lodu i śniegu. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić takiego podłoża, konieczne jest przytrzymywanie drabiny na dole. Może to tylko zrobić dodatkowa osoba, którą o to poprosimy. Samodzielne korzystanie z drabiny na śliskiej nawierzchni nie jest dobrym pomysłem i często kończy się upadkiem.

Jak zabezpieczyć się przy pracy na dużej wysokości?

Niezależnie od pory roku, jaka zastała nas przy pracach na dużej wysokości do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa przyda się solidna drabina wielofunkcyjna Krause charakteryzująca się bardzo dużą wytrzymałością. Po wejściu na górę będziemy jednak potrzebować czegoś jeszcze. Najlepszym zabezpieczeniem na dachu są liny, którymi przypinamy się do specjalnych uprzęży. Te alpinistyczne rozwiązania są wykorzystywane przy pracy na dużej wysokości przez profesjonalne firmy. Warto z nich więc skorzystać przy wszelkich pracach na dachu. Pomagają one w asekuracji i w razie poślizgnięcia się, mogą uratować życie. Każda osoba, która nawet sporadycznie chodzi po skośnym dachu o dużym nachyleniu, powinna zainwestować w takie rozwiązania. Nawet najlepsza drabina chronić nas będzie tylko do momentu wyjścia na górę, później musimy radzić sobie sami, stosując inne zabezpieczenia. Pamiętajmy, że życie jest zdecydowanie najważniejsze i bezpieczeństwo musimy traktować priorytetowo.

Na co zwrócić uwagę kupując drabinę wielofunkcyjną?

Drabina wielofunkcyjna to znakomite rozwiązanie, które w zależności od potrzeby może zmieniać swoją funkcję. Kupując markowy sprzęt taki jak np. drabina wielofunkcyjna z podestem, możemy stworzyć z niej kilka przydatnych konstrukcji. Jedną z nich jest wygodny podest, dzięki któremu przeprowadzimy wiele prac remontowo-budowlanych bez konieczności używania wysokiej drabiny. Taki podest szczególnie przydatny jest podczas wykańczania domów, ale przyda się też do prac zewnętrznych takich jak zakładanie podbitki dachowej. W razie potrzeby z podestu w kilka chwil można zrobić drabinę, która w zależności od potrzeb może być krótka lub bardzo długa. Pamiętajmy, by wybierać sprawdzone rozwiązania charakteryzujące się wysoką jakością. Dobra drabina powinna zapewniać pełną stabilizację w każdych warunkach. Zdecydowanie warte polecenia są drabiny wielofunkcyjne Krause. Można je kupić w całkiem atrakcyjnych cenach i są to bardzo solidne konstrukcje na każdą kieszeń.

Jakie zastosowanie mają drabiny wielofunkcyjne Krause?

Firma Krause produkuje drabiny wielofunkcyjne od wielu lat. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych rozwiązań możemy w całkiem niezłej cenie kupić profesjonalny sprzęt, który posłuży nam przez wiele lat. Drabiny te dają nam możliwość korzystania z 3 konfiguracji. Można z nic stworzyć drabinę rozsuwną, przystawną oraz wolnostojącą. Pomimo tylu funkcji są bardzo kompaktowe i można je w łatwy sposób przenosić lub przewozić samochodem. Specjalny zawias umożliwia wygodnie ustawienie na schodach a maksymalne rozsunięcie to możliwość pracy na wysokości 420 cm. To uniwersalne i sprawdzone rozwiązania warte każdych pieniędzy, a my możemy je kupić w bardzo niskiej cenie.

Udostępnij post:

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona (Adres strony z http://)
* Komentarz
Wprowadź kod