Kiedy warto kupić rusztowania drabinowe?

Dodane przez      03/14/2019 09:04:12    0 Komentarzy

Ponieważ prace na wysokości są kwalifikowane jako jedne z najbardziej niebezpiecznych wykonywanych przez człowieka robót, niezwykle dużo uwagi przykłada się do tego, aby wszelkiego rodzaju podesty i platformy robocze były bezpieczne dla pracownika. Producenci nie zapominają jednak o funkcjonalności proponowanych rozwiązań i tworzą coraz bardziej nowoczesne rusztowania i drabiny.

Przemyślane połączenie rusztowania i drabiny

Według obowiązujących przepisów prawa prace na wysokości nie mogą być wykonywane na drabinie, jeżeli trwają zbyt długo - w takim przypadku należy zapewnić pracownikom platformę roboczą czyli rusztowanie. Drabina w wielu przypadkach jest jednak znacznie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem, ponieważ można ją bardzo szybko rozstawić i przestawiać w dowolne miejsce. Połączenie tych dwóch produktów proponuje nam wiele firm wytwarzających rusztowania – Krause również należy do tej grupy i posiada w swojej ofercie aluminiowe rusztowanie drabinowe. W zależności od potrzeby może ono być standardową platformą roboczą o wysokości 3 metrów lub drabiną – rozstawną lub przystawną.

Jakie zalety posiadają rusztowania drabinowe?

Rusztowania drabinowe posiadają bardzo wiele zalet – przede wszystkim jest to zestaw 3w1, który można stosować praktycznie w dowolnym miejscu. Prosta budowa pozwala na rozstawienie podestu roboczego w każdych warunkach, nawet w miejscach, w których przestrzeń jest bardzo ograniczona i nierówna, np. na klatkach schodowych. Konstrukcja jest wykonana z profili aluminiowych, co znacznie zmniejsza ciężar poszczególnych elementów, dlatego bardzo łatwy jest montaż i przestawianie rusztowania. Ceny wypadają niezwykle korzystnie jeśli uświadomimy sobie, że przy jednym zakupie zyskujemy aż trzy produkty.

Kiedy warto kupić rusztowanie drabinowe?

Firmy oferujące sprzedaż rusztowań najczęściej posiadają w swoim asortymencie również platformy robocze 3w1. Duże firmy wykonujące instalacje elektryczne w halach lub przedsiębiorstwa zajmujące się termomodernizacją budynków inwestują jednak w rusztowania jezdne o znacznie większej wysokości. Platformy drabinowe są częściej kupowane przez prywatnych klientów lub firmy remontowo-budowlane specjalizujące się w murowaniu, malowaniu lub innych czynnościach wykonywanych na stosunkowo niewielkiej wysokości.

Funkcjonalne rusztowania drabinowe posiadają bardzo praktyczną, antypoślizgową platformę roboczą, dlatego można je bezpiecznie stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych, wielofunkcyjnych rozwiązań.

Udostępnij post:

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona (Adres strony z http://)
* Komentarz
Wprowadź kod