Drabina przystawna - jej zalety i wady

Dodane przez      12/27/2022 11:34:26    0 Komentarzy
Drabina przystawna - jej zalety i wady

Drabina przystawna z powodzeniem sprawdza się na budowach, w pracach wykończeniowych i remontowych. Korzystają z niej specjaliści z różnych branż, ale okazuje się też nieoceniona w użytku domowym.

Drabina przystawna- charakterystyka

Drabina przystawna wyróżnia się dosyć prostą konstrukcją i jest zazwyczaj jednoelementowa. Pomimo tego, daje swoim użytkownikom wiele możliwości. Profesjonalne narzędzie używane jest zwłaszcza przez specjalistów z branży technicznej, zajmujących się remontami, wykończeniami wnętrz czy serwisem urządzeń. Ten rodzaj drabiny został skonstruowany w ten sposób, aby sprawdzał się w pracach na znacznych wysokościach. Produkt tego typu jest mocny i ma szerokie podłużnice. Szczeble takich drabin łączone są technologią tłoczenia i posiadają właściwe ryflowania, co gwarantuje doskonałą stabilność. Modele te mają też często antypoślizgowe stopnie, podnoszące bezpieczeństwo użytkownika.

Niektóre produkty sprzedawane są też z praktycznym hakiem jak drabina przystawna Drabex TP 2100. Drabiny powyżej 3 metrów wyposażone są dodatkowo także w stabilizator, którego celem jest zwiększenie powierzchni podparcia. Drabiny przystawne dostępne są niekiedy w wersji teleskopowej, która umożliwia regulowanie wysokości. Bez trudu można więc ją złożyć i w razie potrzeby rozsunąć. Wśród tego rodzaju rozwiązań można znaleźć modele aluminiowe, drewniane czy stalowe. Tego rodzaju model to klasyczna i niezawodna propozycja o uniwersalnym zastosowaniu. 

Drabina przystawna z aluminium- jakie ma zalety?

Lekkość

Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet. Głównym atutem tego modelu jest to, że jest on niebywale lekki. Drabina przystawna wykonana z aluminium, taka jak drabina przystawna Krause nie sprawia trudności w przechowywaniu, transporcie czy podczas korzystania z niej. Zajmuje mało miejsca i składa się tylko z jednego elementu. Z uwagi na niską wagę, można ją bez trudu przewieść w przyczepie czy przemieszczać w pożądane miejsca, nawet ręcznie. Dużą jej zaletą jest także natychmiastowa gotowość do użycia. Taki model przydaje się do prac profesjonalnych, jak i tych wokół domu.

Wytrzymałość

Co ważne, jej materiał wykonania wykazuje się sporą wytrzymałością. Nie trzeba się martwić, że dojdzie do jej złamania czy pęknięcia, które mogłoby stanowić duże zagrożenie dla zdrowia czy też życia użytkownika. Dobrze ustawiona drabina przystawna nie kołysze się i pozwala na wygodne i co najważniejsze bezpieczne przeprowadzanie wszelkich prac.

Odporność na czynniki zewnętrzne

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest też wysoka wytrzymałość na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Modele wykonane z aluminium są odporne na działanie wilgoci, skrajnych temperatur czy promieniowania słonecznego.

Pozostałe atuty

Nie bez znaczenia jest także to, że są to produkty tańsze od wielofunkcyjnych drabin przegubowych. Można też do nich dokupić dodatkowe akcesoria, które podnoszą funkcjonalność takiej drabiny, jak i bezpieczeństwo korzystania z niej. Drabina przystawna pozwala na bezproblemowe wykonanie nawet bardziej wymagających prac.

Drabina przystawna- jakie ma wady?

Aby móc bezpiecznie korzystać z drabiny przystawnej, niezbędne jest jej oparcie o solidną pionową powierzchnię. Niezwykle ważne jest samo podłoże. Musi być zawsze utwardzone i równe. Jeśli chodzi o kąt oparcia drabiny o ścianę budynku, powinien on wynosić 65-75°. Są to zazwyczaj modele jednoczęściowe, a więc nie są bardzo wysokie. Osiągają do ok. 5 m wysokości. Modele bez regulacji wysokości mogą utrudniać sam transport. Co ważne, drabiny z aluminium nie są izolatorami, a więc nie mogą być wykorzystywane w pracach elektrycznych.

Drabina przystawna z aluminium- dlaczego warto ją wybrać?

Narzędzia te są lekkie, ale ich niska waga wcale nie zmniejsza ich wytrzymałości. Są też odporne na korozje i dostępne w dosyć przystępnej cenie. Można z nich korzystać bez względu na aktualnie panujące warunki pogodowe, bez ryzyka ich zniszczenia. Warto też podkreślić to, iż modele z aluminium nie wymagają stałej konserwacji.

Udostępnij post:

Komentarzy

Zaloguj lub zarejestruj się, aby napisać komentarz