kategorie

Filtruj według

Marka

Marka

  • Wsparcie telefoniczne
  • Europejskie certyfikaty
  • 14 dni na zwrot
  • LeaseLink
  • Gwarancja producenta

Nasi Handlowcy zawsze dobrze doradzą!

Drabina aluminiowa Przystawna

Drabiny przystawne, potocznie zwane opieralnymi, przeznaczone są do wszechstronnych zastosowań i zapewniają bezpieczną oraz wygodną pracę. Doskonale sprawdzą się zarówno w pracy na hali magazynowej, jak i do użytku domowego. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Antypoślizgowe, gumowe stopki zapewniają maksymalne bezpieczeństwo na każdej powierzchni.

Jednoczęściowe, dwu lub trzyczęściowe drabiny przystawne dostępne są zarówno ze szczeblami, jak i stopniami. W naszym sklepie znajdą Państwo także drabiny przystawne z praktycznymi poręczami – przydatne między innymi na halach magazynowych i produkcyjnych. Wykonane z aluminium drabiny są bardzo lekkie i łatwe w transporcie. To uniwersalne rozwiązanie dla każdego umożliwia bezpieczną pracę nawet na dużych wysokościach.

Drabina przystawna - Drabina opieralna - toren.com.pl

Drabina aluminiowa Przystawna

Aktywne filtry

Drabiny przystawne to bardzo użyteczne i niezbędne przedmioty przy remontach i zwykłych, codziennych naprawach, wykorzystywane indywidualnie oraz przez firmy remontowo - budowlane. W zależności od tego, gdzie mają być stosowane, różnią się między sobą budową. Każda drabina składa się z dwóch stabilnych i solidnych modułów pionowych, pomiędzy którymi przymocowane są na stałe poziome szczeble, służące do wchodzenia oraz schodzenia. Ich zasięg wynosi od kilku do kilkunastu metrów.

Drabina przystawna - do czego jest przydatna?

 Drabina jest jednym z najbardziej przydatnych elementów, dzięki niej:

 - wykonamy drobne prace naprawcze w domu, np. zmiana żarówek, w ogrodzie jest niezbędna do przycinania drzewek,

 - naprawimy rynny, dach, pomalujemy elewację,

 - służy nam do ewakuacji w awaryjnych sytuacjach.

Drabiny przystawne - rodzaje

Drabiny przystawne możemy podzielić ze względu na rodzaj surowca, z którego zostały wykonane na drabiny drewniane, stalowe, z włókien szklanych i aluminiowe.

Drabiny drewniane są bardzo stabilne i trwałe, są również korzystne cenowo. Są cięższe od drabin np. aluminiowych, dlatego może być problem z ich przenoszeniem, jeśli pracuje tylko jedna osoba. Tego rodzaju drabiny wytrzymują duże obciążenia, ale nie są podatne na wilgoć, dlatego są wykorzystywane z reguły wewnątrz pomieszczeń, potrzebują również systematycznej konserwacji. Drewno  jest dobrym przewodnikiem prądu, dlatego mnie mogą być wykorzystywane przy wykonywaniu prac elektrycznych. Wykonywana konserwacja nie może być wykonywana przy pomocy farb kryjących, ponieważ wszystkie niebezpieczne ubytki, pęknięcia czy zarysowania nie będą wtedy widoczne.

Drabiny przystawne aluminiowe są lekkie, ale bardzo wytrzymałe. Bez problemu można je przenosić z miejsca na miejsce, przy ich pomocy możemy wykonywać prace wewnątrz pomieszczeń, jak i w ogrodzie. Drabina przystawna aluminiowa jest odporna na korozję oraz na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, dlatego nie wymagają konserwacji. Są bardzo popularne i stosowane często do użytku domowego, ale mają również zastosowanie przy wykonywaniu profesjonalnych robót. Aluminium nie jest dobrym izolatorem, więc nie zaleca się wykonywania przy ich pomocy prac elektrycznych. Drabiny aluminiowe trzyczęściowe Stabilo przeznaczone do intensywnego użytkowania posiadają dodatkowo prowadnice i elementy okuć z wysokiej jakości aluminium oraz kładki ślizgowe.Drabina przystawna aluminiowa firmy Drabex ma w całości ryflowane, antypoślizgowe szczeble.

Drabina przystawna stalowa cechuje się trwałością, solidnością i wytrzymałością. Nie jest przeznaczona do przenoszenia, ponieważ jest bardzo ciężka, prace wykonywane przy wykorzystaniu tej drabiny zazwyczaj prowadzone są w jednym miejscu. Drabiny stalowe wymagają systematycznej konserwacji i dobrze przewodzą ciepło i prąd, dlatego wykluczone są z prac przy instalacjach elektrycznych.

Drabiny przystawne z włókien szklanych są lekkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe na duże obciążenia, nie wymagają konserwacji. Spełniają wygórowane standardy, co w połączeniu z dosyć wysoką ceną powoduje, że są z reguły wykorzystywane przez profesjonalistów, a nie do użytku domowego. Firma Faraone oferuje specjalistyczne drabiny przystawne z włókna szklanego różnych wielkości dedykowane dla elektryków.

Drabiny przystawne - podział ze względu na konstrukcję

Drabina przystawna to nie tylko jednoczęściowy element przystawiany do pionowej powierzchni, może składać się z dwóch, lub trzech części, co  w dużej mierze zwiększa jej użyteczność. Drabina o wysokości powyżej 3m powinna mieć umocowany na stałe stabilizator. Możemy wyróżnić kilka rodzajów drabin przystawnych podzielonych ze względu na konstrukcję:

 - drabiny ratownicze, które biorą udział w akcjach ratowniczych, służą do wnoszenia w górę, lub znoszenia w dół,

 - drabiny słupkowe, mają składane przęsła, dzięki czemu boki można połączyć ze sobą,

 - drabiny nasadkowe zbudowane są z kilku przęseł, które można zdjąć lub dołożyć w zależności od tego, czy chcemy skrócić, czy wydłużyć drabinę,

 - drabiny jednoczęściowe, które zbudowane są tylko z jednego przęsła.

Sprawdź także: