kategorie

Filtruj według

Marka

Marka

  • Wsparcie telefoniczne
  • Europejskie certyfikaty
  • 14 dni na zwrot
  • LeaseLink
  • Gwarancja producenta

Nasi Handlowcy zawsze dobrze doradzą!

Drabina aluminiowa trzyelementowa

Drabiny 3-elementowe są idealnym rozwiązaniem do prac na wysokości. Wszechstronne drabiny wielofunkcyjne idealnie nadają się we wszelkich pracach budowlanych i nie tylko. Stosuje się je jako: drabiny przystawne, drabiny trzyczęściowe rozsuwane. Drabina rozsuwana jako trzyczęściowa drabina wolnostojąca powszechnie wykorzystywana jest w branży budowlano – remontowej. Ułatwia dostęp i umożliwia pracę na bardzo dużych wysokościach. Nowa drabina wielofunkcyjna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie klasyczne drabiny aluminiowe z podestem nie wystarczają.

Solidne, bezpieczne drabiny zostały wyposażone w profilowane stopnie oraz szeroki stabilizator u podstawy dający stabilność podczas wykonywanych prac. Jest to najbardziej popularny rodzaj drabin kupowanych przez klientów. Liderami na rynku tego rodzaju drabin są renomowani producenci Krause Drabex, ASC. U nas otrzymają Państwo szeroką gamę profesjonalnych drabin z gwarancją. 

Drabina aluminiowa 3 elementowa | Toren.com.pl

Drabina aluminiowa trzyelementowa

Aktywne filtry

Drabina aluminiowa trzyelementowa niezbędna podczas prac na wysokości

Podczas remontu lub w trakcie trwania budowy nie sposób uniknąć prac na wysokościach. Aby przebiegły one bez zbędnych komplikacji, warto wyposażyć się w profesjonalny ekwipunek. Jednym z podstawowych elementów jest drabina aluminiowa trzyelementowa. W naszym sklepie dostępne są różne wersje tej drabiny od znanych i cieszących się pozytywną opinią producentów. Dzięki takiej uniwersalności każdy będzie w stanie wybrać produkt spełniający jego oczekiwania. Ponadto, wszystkie zawarte na stronie produkty zostały starannie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa ich użytkowania. Warto zatem zapoznać się z ofertą.  

Producenci drabin 3 segmentowych dostępnych na stronie 

Na stronie dostępne są drabiny wielofunkcyjne, 3 elementoweznanych producentów. Wśród szerokiego asortymentu znaleźć można, chociażby drabiny polskiej marki Drabex. Sklep oferuje również aluminiowe konstrukcje od zagranicznych producentów. Wśród nich znalazły się takie jak Krause, Faraone, ASC Group czy Alumexx. Wszystkie wymienione firmy łączy jedno podejście – najwyższa jakość w korzystnej cenie.

Solidnie wykonana konstrukcja posłuży kilka lat 

Najczęściej wybierane są drabiny 3 elementowe aluminiowe. Ich zaletą jest niewielki tonaż. Mimo tego mają udźwig nawet do 150 kg. Lekka konstrukcja ułatwia ich transport. Warto pamiętać, że produkty wykonane z aluminium są odporne na korozję. Z tego względu można ich używać na zewnątrz nawet podczas opadów deszczu. Te wszystkie atuty sprawiają, że drabina aluminiowa trzyelementowa z powodzeniem konkuruje z konstrukcjami wykonanymi z drewna, plastiku czy włókna szklanego.

Do jakich prac przyda się drabina 3 segmentowa?

Obecnie drabina aluminiowa 3 elementowa jest jedną z najchętniej wybieranych przez klientów. Cieszy się taką popularnością ze względu na to, że może być wykorzystywana przy okazji wykonywania różnego rodzaju prac. Idealnie sprawdzi się do prac w gospodarstwie domowym. Pozwoli dosięgnąć do najwyższych półek czy okien w wysokim pomieszczeniu. Za jej pomocą łatwiejsze stanie się wieszanie zasłon i firanek. Dzięki niej dbanie o elewację budynku nie będzie żadnym problemem. Może być też używana w ogrodzie. Większe, cięższe modele drabiny aluminiowej 3 segmentowej będą dobrym uzupełnieniem wyposażenia na budowie. Z pewnością przydadzą się podczas prac na dachu, schodach lub malarskich. Taka drabina powinna na stałe zagościć również w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych i magazynach. Tak szerokie walory użytkowe zachęcają do tego, aby ją wypróbować. 

Rodzaje drabin 3 elementowych 

Drabina aluminiowa powinna być wybierana pod kątem tego, jakie będzie miała przeznaczenie. Inną drabinę wybiera się do własnego użytku domowego, a jeszcze inną do prac wykonywanych przez profesjonalną firmę. Do dbania o ogród wystarczą lekkie drabiny. Warto zwrócić uwagę, aby była rozkładana. Taka jest bardziej ergonomiczna, gdyż zajmuje niewiele miejsca. Nieco droższe modele będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy planują je przewozić w samochodzie. Ich największą zaletą jest poręczność. Ponadto, są wyższe i bardziej wytrzymałe. Drabinę profesjonalną o wzmocnionej budowie poleca się wybierać do takich segmentów jak budownictwo czy przemysł. Mają podłużnice wykonane z profili aluminiowych ciągnionych. Posiadają też specjalne zabezpieczenia przed przypadkowym rozsuwaniem.

Elementy drabiny, na które warto zwrócić uwagę 

Drabina aluminiowa 3 segmentowa składa się z kilku ważnych elementów. Warto wziąć je pod uwagę podczas wyboru konkretnego modelu. Decydują nie tylko o wyglądzie produktu, ale przede wszystkim o względach bezpieczeństwa osób korzystających z nich. Najważniejsze elementy to:

Zasięg roboczy

Chcąc poznać realną wysokość produktu, warto sugerować się podanym przez producenta zasięgiem roboczym. Termin ten określa maksymalną wysokość, do jakiej można dosięgnąć, będąc na drabinie. Chcąc zakupić drabinę do domu, można zdecydować się na taką o wysokości do 3 m.

Maksymalne obciążenie

Kupując drabinę aluminiową, trzeba uwzględnić wagę osoby, która ma z niej korzystać. Ważna jest nośność na jeden szczebel. Maksymalne obciążenie podawane jest przez producentów przy każdym modelu drabiny.

Elementy ochronne

Najważniejsze są względy bezpieczeństwa. Dlatego też drabiny są dokładnie sprawdzane, a ich użyteczność potwierdzana jest specjalnymi certyfikatami. Ważne jest również to, czy stopnie drabiny są ryflowane. Najlepiej, jeśli posiadają zabezpieczenia antypoślizgowe. Atutem są również zaczepki. Stabilizatory pokryte specjalną gumą uchronią przed ryzykownym poślizgiem. Warto zwrócić uwagę, czy drabina wyposażona została w rolki ułatwiające rozsuwanie. Dodatkowym zabezpieczeniem podczas prac na wysokości będą wytrzymałe pasy parciane. Szeroki i stabilny podest to kluczowy element.

Sprawdź także: