Drabina dachowa

banner
Drabiny dachowe Krause - toren.com.pl

Aktywne filtry

Szereg prac budowlanych oraz konserwacyjnych, czy naprawczych wymaga zastosowania odpowiednich elementów. W wielu przypadkach niezbędny jest dostęp do komina, czy prace na powierzchni dachu. Związane są tak samo z montażem poszczególnych elementów, jak śniegołapów, jak również jego renowacją i malowaniem, czy czyszczeniem. O ile montaż rynien może być wykonywany za pośrednictwem drabiny przystawnej, czy bezpośrednio z rusztowania, w trakcie prac dekarskich niezbędne jest, aby posiadać dostęp do całej konstrukcji i poszycia dachowego. 

Czy drabina dachowa to drabina dekarska?

Trzeba pamiętać, iż różnica między pracami prowadzonymi na dachu a dekarskimi różni się faktem, iż dekarz odpowiada za stworzenie konstrukcji, na której następnie odbywać się będzie montaż blacharski. Na tym etapie niezbędne jest stworzenie więźby dachowej, czyli szkieletu. Na tym etapie niejednokrotnie drabiny dachowe mają niewielkie zastosowanie. Przede wszystkim brakuje oparcia, na którym mogłyby się stabilnie oprzeć. Dlatego profesjonalni dekarze, w celu zachowania swobody ruchów i jednoczesnego przestrzegania zasad BHP, wykorzystują uprzęże, w którym mogą pracować. Możliwe jest także wykorzystanie drabin sznurowanych, które są lekkie i łatwe w transporcie. Jeśli chodzi o transport materiału, doskonale sprawdzają się windy dekarskie.

Dla kogo drabiny dachowe?

W przypadku prac prowadzonych na dachu, kiedy znajduje się na nim już poszycie, czyli zewnętrzna warstwa, na której finalnie znajdować się będzie konstrukcja wieńcząca, wykonana z blachy lub dachówek, możliwe jest użytkowanie drabiny dachowej. Przede wszystkim posiada ona stabilne oparcie, a jednoczesne wyposażenie w elementy takie, jak haki, które kotwiczone są na szczycie, przekładają się na bezpieczeństwo i wygodę pracy. Można wtedy ze spokojem prowadzić przewidziane prace. Także w przypadku gotowego dachu, gdy zachodzi potrzeba wykończenia kominów, przeprowadzenia prac czyszczących, czy innych, produkt ten sprawdza się doskonale. Niejednokrotnie wykorzystywany jest przez kominiarzy.

Drabiny dachowe firmy Krause

Producent ten posiada bogate doświadczenie w produkcji różnego rodzaju elementów o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Od wielu lat, z ogromnym powodzeniem wprowadza na rynek rozwiązania bardzo funkcjonalne, nowoczesne, tworzone w oparciu o wysokiej jakości materiały. Otwarty na potrzeby klientów, poddaje innowacjom istniejące już rozwiązania, co przekłada się na produkcję łatwych w użytkowaniu rozwiązań, które dostosowane są nawet do ciężkich warunków pracy. W ofercie producenta znaleźć można różnego rodzaju drabiny, tak samo dachowe, jak również jedno i dwuspadowe, czy rusztowania mobilne, o szerokim zastosowaniu w budownictwie. 

Drabiny dachowe Krause - dlaczego warto?

Producent zadbał, aby użytkowanie tego rozwiązania było wygodne oraz bezproblemowe. W tradycyjnym systemie drabinowym elementy te były zaczepianie o szczyt dachu, na specjalnym dachu, niejednokrotnie, jeśli istniała potrzeba użytkowania drabiny w obszarze dachu bliżej rynien, należało montować specjalne haki, na których następnie drabina była mocowana. Obecnie, poprzez pałąk przerzucony przez kalenicę, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych elementów mocujących. Drabina w dalszym ciągu posiada element zaczepiający oraz stabilizujący, co ułatwia sprawne prowadzenie różnego rodzaju prac.

Produkty najwyższej jakości

Podstawową zaletą są podłużne, stabilne wygięte szczeble, które ułatwiają poruszanie się po drabinie i pozwalają na wygodną pracę. Istnieje możliwość dokupienia również mobilnego pałąka łączącego, co ułatwia obsługę drabiny oraz jej przenoszenie w trakcie prac. Dostępne są także specjalne kątowniki, pozwalający na stabilny montaż tego elementu. Drabiny wykonane są z aluminium, czyli materiału odpornego na szkodliwe działanie aury pogodowej, bardzo lekkiego, co ułatwia ich transport, a przy wytrzymałego. Należy pamiętać, iż drabiny dachowe mogą być wykorzystywane przy dachach, których kąt nachylenia nie przekracza 75 stopni.